„Tryumfy Króla ogłaszajmy! Narodzenia chwałę śpiewajmy!" koncert kolęd w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius

Koncert "Tryumfy Króla ogłaszajmy! Narodzenia chwałę śpiewajmy!" miał miejsce w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. W programie znalazły się kolędy znane wszystkim Polakom, a także te, których tradycja wykonywania przy wigilijnym stole niestety już zanikła. Podjęliśmy się przywrócenia im dawnej świetności.

Nasze trzy chóry zaśpiewały między innymi: "Buccinemus in hac die", w którym solo wyśpiewał Mateusz Dzida pod dyrekcją Olega Sznicara, a także "Zdrow bądź Krolu Anjelski", czy "Pieśń o Narodzeniu Pańskim", którymi pokierował Janusz Wierzgacz. Warto wspomnieć, że "Buccinemus in has die", jest najstarszą zachowaną pieśnią Bartłomieja z Jasła, absolwenta Uniwersytetu Krakowskiego, przetłumaczona po raz pierwszy w całości (22 zwrotki) na język polski przez dr. Artura Partykę na potrzeby muzealnego koncertu.
W kolędzie "Do nóg Twoich się zbliżamy", swoje siły pokazało aż dwanaścioro z nas, prezentując się w partiach solowych.
Na finał koncertu, wybrzmiał utwór "To już pora na Wigilię" z pięknym solo Adrianny Bujak-Cyran.
Prowadzenia koncertu podjęła się nasza chórzystka Arleta Wołos .

Zdjęcie z koncertu wykonał Janusz Kozina.

Gratulacje z okazji 10-lecia działalności

Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia działalności Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica i Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego

30 października 2016 roku o godzinie 18:00 w sali Filharmonii Krakowskiej miał miejsce Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia działalności Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica oraz Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Tego wieczoru, na scenie Filharmonii Krakowskiej zaprezentowały się wszystkie trzy Chóry Akademickie Uniwersytetu Jagiellońskiego w programie a capella, a także z towarzyszeniem Grupy Dętej Blaszanej oraz Perkusyjnej Orkiestry Filharmonii Krakowskiej oraz organów.

Na koncercie zabrzmiały, m.in. Gloria Johna Ruttera, Ojczyzna Feliksa Nowowiejskiego oraz wiele utworów a capella.

Trzema Chórami pokierowali dr hab. Włodzimierz Siedlik, Oleg Sznicar oraz Janusz Wierzgacz.

Partie organów wykonali Anita Pyrek-Nąckiewicz oraz Łukasz Lelek.

Krakowskiemu Chórowi Akademickiego UJ akompaniowali:

Justyna Chmielek-Korbut - puzon

Dariusz Rogowski - klarnet

Łukasz Lelek - fortepian

Partie solowe w Glorii zaśpiewały:

Adrianna Bujak-Cyran - sopran

Arleta Wołos - mezzosopran

Zuzanna Ząber - alt

Uroczystość Jubileuszu podkreśliła chwila rozdania zasłużonym Chórystkom gratulacji oraz złotych zawieszek z rąk Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr. hab. med. Wojciecha Nowaka.

Koncert poprowadzili Maria Janik oraz Łukasz Jarocki.

Podczas koncertu została przeprowadzona kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.