Rekrutacja uzupełniająca do Chórów Akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego

Chóry Akademickie Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszają do wspólnego śpiewania w roku akademickim 2017/18.

Przesłuchania uzupełniające odbędą się w siedzibie chórów, mieszczącej się przy ulicy Kanoniczej 6 w Krakowie w dniach:
- 13 lutego (wtorek) w godzinach 19.00 - 21.00
- 20 lutego (wtorek) w godzinach 19.00 - 21.00


Kandydaci proszeni są o przygotowanie jednego z trzech utworów:
1. Bogurodzica
2. Gaude Mater Polonia
3. O mój rozmarynie
Oprócz zaprezentowania się z utworem, każdy kandydat zostanie poproszony o kilka ćwiczeń melodycznych zadanych przez przesłuchującego.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestniczenia z nami w koncertach, uroczystościach oraz wspólnym świętowaniu.

Lubisz śpiewać? Śpiewaj z nami!

Przy Uniwersytecie Jagiellońskim działają obecnie trzy chóry akademickie:

Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica oraz dwa zespoły jednorodne, współtworzące jego skład: Krakowski Chór Akademicki UJ (chór męski), a także Żeński Chór Akademicki UJ.

Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica powstał w 2006 roku. Chór uświetnia najważniejsze uroczystości, które mają miejsce w Uniwersytecie Jagiellońskim, takie jak inauguracja roku akademickiego, Święto Edukacji Narodowej, Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego, wręczenia doktoratów honoris causa i wiele innych. Poza działalnością akademicką, zespół bierze udział w licznych polskich oraz zagranicznych festiwalach i konkursach.

Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego jest najstarszym męskim chórem akademickim w Polsce i jednym z najstarszych w Europie. Powstał w listopadzie 1878 r. i od tamtej pory działa nieprzerwanie w murach uczelni. 

Żeński Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego istnieje od 2006 roku i od chwili powstania aktywnie uczestniczy w życiu Krakowa i Uniwersytetu.